O MNĚ

Kdo jsem?
Jsem Lucie Havlíková, kouč, trenér a hlavně člověk, který pomáhá lidem, aby si našli svou vlastní cestu, jak si užívat svůj život a respektovat při tom ostatní.
 
Proč jsem kouč?
… protože mi koučování přináší radost
… protože koučující přístup je velmi blízký mému přístupu k  lidem a k životu vůbec
… a zejména proto, že koučinku věřím - mnohokrát mně i lidem okolo pomohl pohnout se situací, se kterou dlouhou dobu předtím bojovali


Čemu věřím?
Věřím, že řešení vždy existuje, jen ho možná hned nevidíme.
Věřím, že vše má svůj smysl, i když jej možná pochopíme až později.
Co mám za sebou?
V pracovním životě:
Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Karlově Univerzitě. Jedenáct let se věnuji rozvoji lidí ve velké nadnárodní společnosti. Zaměřuji se zejména na komunikační, prodejní a manažerské dovednosti (situační vedení, manažerský koučink, vedení individuálních rozvojových schůzek atd.). Hlavní pracovní náplní mého týmu je podpora interních zákazníků, aby své cíle a business strategii naplňovali s co nejlepšími výsledky, tou nejefektivnější cestou a zároveň s co největší radostí z vlastní práce. 
Sedm let pracuji na svém teoretickému i praktickému rozvoji v oblasti koučování. Prošla jsem několika rozvojovými programy zaměřenými na koučování (QedGroup, Growthpoint, KoučinkCentrum). Na podzim 2011 jsem úspěšně dokončila certifikovaný rozvoj pro interní kouče (KoučinkCentrum) a v prosinci 2012 rozvoj pro akreditované externí kouče (KoučinkCentrum). Témata, která jsem v rámci koučování řešila, jsou velmi různorodá, nejčastěji souvisejí s hledáním další cesty v práci i v životě (větší i menší změny), s posunem výkonu v aktuální práci nebo se sladěním pracovního a osobního života.
V osobním životě:
Mám za sebou 36 let života, jsem vdaná, máme 2 prima děti a jednoho velikého psa.
Co mi dodává energii: moje rodina, příroda v jakékoli podobě, rozhovory s lidmi, kteří se umí zasmát (i sami sobě), jiskřičky v očích člověka, který mluví o tom, co udělá na cestě ke splnění svého snu, spánek (zejména ten neukončený budíkem :-), pohodový večer s kamarády, kouskem dobrého sýra a sklenice portského, a spousta dalších každodenních radostí ...

Životní motta
„Není důležité, co s námi život udělá, ale co my uděláme s životem“. (Gerhard Uhlenbruck)
„Kéž mám odvahu změnit to, co změnit mohu, sílu přijmout to, co změnit nemohu, a moudrost, abych rozpoznal jedno od druhého“. (autor neznámý)

Certifikáty: